Bizi İzleyin :                
 

Pheno Seal - Dolaşım Sağlama Maddesi  

GENEL TANIMLAMA  

 Türkiye distribütörlüğünü yaptığımız Amerikan Forta Corp. tarafından üretilen Pheno-Seal, kimyasal olarak ısıya dayanıklı ve ince katmanlıdır. Değişik özellikli ( tuzlu su vb) sularda, petrol ve sentetik esaslı sondaj çamurlarında ve çimentoda dolaşım ( devr-i daim), sağlanmaması durumlarında kullanılan bir maddedir. Pheno-Seal m³ başına minimum oranda kullanılan ve maksimum tıkama sağlayan değişik tane boyutlu yapraklardan oluşmaktadır.

UYGULAMALARI

Pheno-Seal,dolaşım sağlama maddesi olarak bütün su, petrol ve sentetik sondaj akışkanlarında kullanılabilir.Pheno-Seal, yemiş kabukları, mika ve diğer doğranmış dolaşım sağlama maddelerinden daha etkilidir. Ayrıca, herhangi bir dolaşım sağlama maddesinden daha düşük maliyetlidir. Pheno- Seal, dolaşımın sağlanamadığı herhangi bir su bazlı sondaj sisteminde kullanılabilir.

 

KULLANIM

Pheno-Seal 3 veya 6 ton hacimli bir tankta 5-14 kg/120 lt. oranında eklenir,karıştırılır ve kuyuya pompalanır.Pheno-Seal’in ince ve orta tane boyutları,dolaşım sıvısı eksilmesine bağlı olarak kullanılabilir.Pheno-Seal iri ise,dolaşımın sağlanamadığı durumlarda kullanılır. Dolaşım sağlandıktan sonra,delinecek formasyondaki dolaşım sıvısı kaçaklarını önlemek için 18-72 kg/saat (1-4 torba) Pheno-Seal katılabilir.İlerleme sırasında akışkan kaybını minimuma indirmek için sisteme 35-150 kg./saat (2-8 torba) Pheno-Seal ince katılabilir.  

 

FİZİKSEL ÖZELLİKLER

Malzeme : Isı ile birleştirilmiş levhacıklar  

Şekil : Sert, düz kırıntı

Özgül ağırlık : 1.3 kg/cm³

Kimyasal direnç : Nötr(tepkisiz)   

Renk : Değişken

Isı değeri   :127Cº’ye kadar dayanıklı  

Ambalaj şekli : 18 kg.lık torbalarda  

DOSYALAR

SIRKULASYON KAÇAĞI ÖNLEYİCİ PHENO SEAL

PHENO-SEAL

SİRKULASYON KAÇAĞI ÖNLEYİCİ PHENO SEAL DATA SHEET

SİRKULASYON KAÇAĞI ÖNLEYİCİ PHENO SEAL TEST REPORT 2

SİRKULASYON KAÇAĞI ÖNLEYİCİ PHENO SEAL TEST REPORT 3

SİRKULASYON KAÇAĞI ÖNLEYİCİ PHENO SEAL TEST REPORT 4

SİRKULASYON KAÇAĞI ÖNLEYİCİ PHENO SEAL TEST REPORT 5