Bizi İzleyin :                

 Aluvyon Matkapları

   

  DEĞİŞEBİLİR UÇLU  ROTARY CLAW BIT” LER

  (PENÇE ALUVYON SONDAJ MATKAPLARI)

Kilden kalkere ve özellikle konsolide olmayan(10.000 psi basınç dayanımına kadar olan) yumuşak/orta sert formasyonlarda kullanılan,aşınma ya da kırılmaya maruz kaldığında yalnızca kesici uçları (soketle) değiştirilerek kullanılabilen özel matkaplar olup Amerikan menşeilidir.

KEN CLAW , MILL CLAW VE GEO CLAW olmak üzere üç modeli bulunmaktadır. 

MILL CLAW, özellikle yumuşak –orta ve orta sert formasyonlar için dizayn edilmiştir. Isıl işlem ve yüzey sertleştirmeye tabi tutulan alaşımlı çelikten ( üçgen ve altıgen) yekpare gövdeli matkaplar olup 6 ½” – 24” arası çaplarda üretilmektedir.

KEN CLAW, özellikle yumuşak –orta formasyonlar için dizayn edilmiştir. Isıl işlem ve yüzey sertleştirme görmüş alaşımlı çelikten ( yuvarlak) yekpare gövdeli matkaplar olup 3 ½” – 24” arası çaplarda üretilmektedir.

Her iki tip matkabın da, her kesici ucu için bir sirkülasyon deliği bulunmaktadır. Böylelikle kuyu temizliği en yüksek düzeyde yapılabilmektedir.

Kil matkaplarının (DRAG BITS) yetersiz kaldığı yüksek tork gerektiren formasyonlar için idealdir.

En az kil matkapları kadar hızlı, konili matkaplar (ROCK BIT) kadar verimlidir.

Avantajları ; yekpare gövdeli ve değiştirilebilir uçlu olması, herhangi bir keçe ya da kauçuk esaslı bir parçayı ihtiva etmemesi, zaman içinde aşındığında kaynak dolgusu yapılarak defalarca kullanılabilmesidir.   

 

DOSYALAR

Ürün Kataloğu